Přeskočit na obsah

Odpovědi na vaše otázky týkající se přísad

Často se nás ptáte na přísady, které používáme v našich výrobcích. Je přece přirozené zajímat se o výrobky, které používáte doma a které si nanášíte na tělo.

Zavázali jsme se, že vám poskytneme odpovědi na otázky, proč používáme určité přísady, co způsobují a zda jsou bezpečné.

A person using a deodorant

Soli hliníku

Soli hliníku jsou po dobu více než půl století používány jako aktivní přísada v antiperspirantech, kde zabraňují pocení a s ním spojenému tělesnému pachu.

Unilever employees in a laboratory

Regulace nečistot

V některých výrobcích se mohou vyskytovat nepatrné nečistoty (tzv. „stopové prvky“ nebo také „stopové kontaminanty“) - buď proto, že jsou přirozeně přítomny v surovinách, nebo proto, že vznikají během výrobního procesu.

Children brushing their teeth

Fluorid

Silné a zdravé zuby a dásně jsou pro lidské zdraví a pohodu nezbytné. Pravidelné čištění s použitím zubní pasty, která obsahuje fluorid, pomáhá předcházet zubnímu kazu a zlepšuje ústní hygienu.

A person washing their hair

Donory formaldehydu

Donory formaldehydu jsou široce používány ve výrobcích osobní hygieny jako bezpečné a účinné konzervační látky. Dodávají malé množství formaldehydu po celou dobu skladovatelnosti výrobku a chrání jej před zkažením.

Ženska-vonja-neoznačeno-stekleničko-detergenta

Vonné látky

Výrobky s vůní (parfémy) si oblíbilo mnoho z nás. Při jejich výrobě používáme pouze vysoce kvalitní přísady, které splňují celosvětové normy stanovené Mezinárodní asociací pro výzkum vonných látek (IFRA).

A person washing their hands with soap

Methylisothiazolinon (MI)

Konzervační látky používáme k udržení dobrého stavu výrobků pro domácnost a osobní péči; bez nich by došlo k jejich znehodnocení bakteriemi, kvasinkami a plísněmi.


Recycling plant in brazil

Mikroplasty

Mikroplasty jsou drobné kousky plastů, které mohou skončit v oceánu a způsobit potenciální škody na životním prostředí. Většina z nich pochází z rozkladu větších plastů v oceánu, některé však mohou pocházet z jejich používání ve spotřebních a průmyslových výrobcích.

A mother and baby

Vazelína

Petrolátů, běžně známých jako vazelína, se v kosmetice a výrobcích osobní péče používá velmi mnoho a na rozdíl od mnoha jiných mastí a krémů mají jedinečnou hydratační schopnost.

Plastic scrub beads

Plastové čisticí perličky

Plastové čisticí perličky jsme přestali používat v roce 2014 v reakci na obavy ze vzrůstajícího množství mikroplastů v oceánech a jezerech.

Ruke koje utrljavaju kremu

Konzervační látky

Konzervační látky, jak už název napovídá, pomáhají udržovat čerstvost. Naše výrobky chráníme před bakteriemi, kvasinkami a plísněmi pomocí konzervačních látek. Bez nich by naše výrobky mohly začít nepříjemně zapáchat, měnit odstín nebo podporovat růst plísní.

A person wiping their face

Parabeny

Parabeny patří do skupiny přísad používaných jako konzervační látky ve výrobcích osobní hygieny. Pojem „Paraben“ označuje mnoho nepatrně odlišných forem parabenů, z nichž některé se vyskytují v přírodě.

A mother with a child

Fenoxyethanol

Fenoxyethanol je čirá, bezbarvá kapalina se slabým růžovým zápachem, která se vyskytuje v přírodě, obvykle však má syntetickou formu. Jedná se o jednu z nejběžnějších konzervačních látek používaných ve výrobcích osobní hygieny.

A person washing their hair

Silikony

Vlastnosti, které mají lidé rádi na výrobcích osobní péče, od hedvábného efektu vlasových kondicionérů po hebký pocit kuličkových deodorantů, jsou často možné jen díky silikonům.

Two smiling girls washing up

Laurethsulfát sodný (SLES) a laurylsulfát sodný (SLS)

Chlornan sodný se používá v našich výrobcích pro péči o domácnost, neboť se jedná o silný a rychle působící dezinfekční prostředek, který dokáže bojovat proti široké škále mikroorganismů, včetně bakterií a virů.

A person cleaning their kitchen

Chlornan sodný

Chlornan sodný se používá v našich výrobcích pro péči o domácnost, neboť se jedná o silný a rychle působící dezinfekční prostředek, který dokáže bojovat proti široké škále mikroorganismů, včetně bakterií a virů.

A child showing soap on his hands

Triklosan a triklokarban

Antibakteriální přísady, které se používají v zubních pastách, ústních vodách, mýdlech, deodorantech a čisticích prostředcích, pomáhají udržovat zdravé tělo a čistou domácnost.

Small pile of white powder

Oxid titaničitý

Oxid titaničitý je bílý prášek získávaný z přirozeně se vyskytujících minerálů. Někdy se označuje jako TiO2, titanová běloba nebo CI 77891 a již mnoho let se používá v řadě různých výrobků včetně léčiv a kosmetiky. V potravinách se oxid titaničitý běžně označuje jako E171.

Bottle of talcum powder with some powder on yellow surface

Mastek

Mastek je přirozeně se vyskytující minerál, který se používá samostatně jako mastek a jako přísada v celé řadě kosmetických výrobků a výrobků osobní péče.

Zpět nahoru