Přeskočit na obsah

Methylisothiazolinon (MI)

Konzervační látky používáme k tomu, abychom výrobky pro domácí a osobní péči udrželi v dobrém stavu; bez nich by došlo k jejich znehodnocení bakteriemi, kvasinkami a plísněmi. Konzervační přísady vybíráme pečlivě; musíme zajistit, aby byly bezpečné a účinné pro ty, kdo naše produkty používají.

A person washing their hands with soap

Methylisothiazolinon (MI) je sice běžnou konzervační látkou používanou v průmyslu osobní péče, ale objevují se obavy, že by u některých lidí mohl vyvolat alergie. My jsme MI odstranili z drtivé většiny svých výrobků pro osobní péči, které se nechávají nanesené. V případě výrobků pro osobní péči, které se smyjí, globálně snižujeme množství MI, abychom zaručili splnění nových regulačních požadavků.

V našich výrobcích pro osobní péči je přítomnost MI uvedena ve složení, tudíž se osoby, které jsou na MI alergické, mohou vyhnout používání výrobku. I nadále budeme sledovat rozvoj vědy, abychom zajistili, že budou všechny naše výrobky bezpečné a účinné a že budou splňovat regulační požadavky.

Odpovědi na vaše otázky

Co je MI?

MI je čirá, bezbarvá kapalina, která je rozpustná ve vodě. Posiluje bezpečnost a dobu skladovatelnosti výrobků tím, že zamezuje vzniku bakterií a kvasinek. Bez konzervačních látek, jako je MI, by výrobky mohly začít nepříjemně zapáchat, měnit barvu nebo plesnivět, což by mohlo vést ke vzniku toxinů škodlivých pro zdraví.

Vyvolává MI alergie?

Většina lidí, kteří používají výrobky obsahující MI, nemají alergické reakce. Nicméně poté, co dermatologové vyjádřili obavu, že MI může vyvolat alergie pokožky u narůstajícího počtu lidí, naše Centrum pro garanci bezpečnosti a ochrany životního prostředí (SEAC) provedlo revizi veškerých relevantních klinických údajů. Na základě toho MI přestáváme používat ve svých výrobcích pro osobní péči, které zůstávají nanesené, a snižujeme jeho množství ve výrobcích pro osobní péči, které se smývají.

Zpět nahoru