Přeskočit na obsah

Fenoxyethanol

Konzervační látky používáme k tomu, abychom výrobky pro domácí a osobní péči udrželi v dobrém stavu; bez nich by došlo k jejich znehodnocení bakteriemi, kvasinkami a plísněmi. Konzervační přísady vybíráme pečlivě; musíme zajistit, aby byly bezpečné a účinné pro ty, kdo naše výrobky používají.

A mother with a child

Fenoxyethanol je čirá, bezbarvá kapalina se slabou vůni růží, která se sice vyskytuje v přírodě, ale bývá spíše syntetická. Je jednou z nejčastějších konzervačních látek používaných ve výrobcích pro osobní péči. Je bezpečný, účinný a používaný v celé řadě výrobků.

Odpovědi na vaše otázky

Jaké výrobky společnosti Unilever obsahují fenoxyethanol?

Fenoxyethanol používáme napříč celou řadou svých výrobků pro osobní péči, včetně hydratačních a čisticích přípravků, mýdel, čisticích ubrousků a dětských krémů. Používáme ho také v některých tekutých pracích prostředcích.

Je fenoxyethanol bezpečný pro všechny věkové skupiny?

U fenoxyethanolu je dlouhodobě prokázáno jeho bezpečné a účinné použití jako konzervační látky. Různé konzervační látky fungují lépe v různých výrobcích a fenoxyethanol je účinný zejména v jemných složeních, která jsou nejlepší pro děti.

Naše hodnocení bezpečnosti vykazují, že fenoxyethanol je efektivní a bezpečnou konzervační látkou pro kosmetické výrobky pro věechny věkové skupiny, a to do koncentrace 1 %. To je v souladu s množstvím povoleným nařízeními Evropské unie.

Účinné konzervační látky jsou nezbytné především ve výrobcích pro děti, jelikož zejména ty jsou zranitelné vůči infekci. Na základě existujicích vědeckých důkazů je fenoxyethanol naprosto bezpečný pro všechny věkové skupiny, včetně malých dětí, pokud se používá ve stanoveném bezpečném množství. U veškerých přísad, které používáme ve výrobcích pro domácí a osobní péči, vždy sledujeme nový vědecký výzkum a vývoj regulačních nařízení.

“Fenoxyethanol je ve stanoveném množství ve výrobcích pro osobní péči a v kosmetických výrobcích bezpečný a účinný ... A jeho bezpečnost je ve velké míře doložena v případě dopadu jak na lidské zdraví, tak na životní prostředí.”

Phenoxyethanol as a Safe and Important Preservative in Personal Care (Fenoxyethanol jako bezpečná a důležitá konzervační látka ve výrobcích pro osobní péči), J. Krowka a kol., Cosmetics & Toiletries (online: 23. duben 2014), tištěná verze 129(5) 24-27 (červen 2014)
Zpět nahoru