Přeskočit na obsah

Chlornan sodný

Naše značky pomáhají udržovat domácnosti a pracoviště v čistotě, svěží a chráněné před choroboplodnými zárodky. Chlornan sodný používáme ve svých výrobcích pro domácí péči již mnoho desetiletí, protože je to silný a rychle účinný dezinfekční prostředek, který bojuje proti celé řadě mikroorganizmů, včetně bakterií a virů.

A person cleaning their kitchen

Chlornan sodný je aktivní přísadou ve vetšině bělidel pro domácnosti. Ničí choroboplodné zárodky dokonce i při nízkých koncentracích a je vynikající na odstraňování skvrn a nepříjemných pachů. Četné vědecké studie prokázaly bezpečnost jeho použití při dodržení instrukcí uvedených na štítku výrobku. Jako bělidlo se také téměř úplně rozpadá na soli a vodu a je bezpečné ho vypustit do odpadu.

Odpovědi na vaše otázky

Proč společnost Unilever používá chlornan sodný?

Chlornan sodný používáme, protože představuje velmi účinnou metodu pro ničení široké škály škodlivých mikroorganizmů, jakými jsou bakterie, viry a plísně. Funguje i při velmi nízkých koncentracích, což je důvodem, proč se běžné používá při čištění pitné vody a udržování hygieny bazénů.

Je chlornan sodný bezpečný?

Ano, pokud se dodrží instrukce uvedené na štítku výrobku. Při nesprávném použití může chlornan sodný způsobit podráždění pokožky a očí, a to především pokud není zředěný. Z toho důvodu je důležité skladovat a používat bělidla s opatrností, zamezit kontaktu s pokožkou a dbát na ochranu očí, jak je popsáno na štítcích výrobků. Je také důležité nemíchat bělidlo s amoniakem, kyselinami či jinými čisticími prostředky. Smísení bělidla a běžných čisticích prostředků může mít za následek vážná zranění.

Je chlornan sodný bezpečný pro životní prostředí?

Při použití se chlornan sodný rychle rozpadá na sůl a vodu. Různé podrobné vědecké průzkumy ukazují, že obvyklé domácí použití chlornanu sodného je pro životní prostředí bezpečné.

Jaké výrobky společnosti Unilever obsahují chlornan sodný?

Chlornan sodný obsahují některé z našich dezinfekčních prostředků pro domácnosti, například Domestos.

Zpět nahoru