Přeskočit na obsah

Vazelína

Petrolátů, běžně známých jako vazelína, se v kosmetice a výrobcích pro osobní péči používá velmi mnoho.

A mother and baby

Mimořádná hydratační schopnost petrolátů se odlišuje od mnoha jiných mastí a krémů; některé z nich se drží na povrchu kůže a jiné z ní zase mizí příliš rychle.

Originální vazelína společnosti Unilever – vazelína Vaseline® – napomáhá léčení pokožky tak, že neustále udržuje vlhkost a vytváří ochrannou vrstvu pod povrchem pokožky. Udržováním vlhkosti vazelína Vaseline® napomáhá boji proti problémům, jako je například šupinatění či loupání pokožky, a urychluje přirozenou obnovu pokožky.

Výrobky pro osobní péči obsahující petroláty mají dlouhé záznamy o bezpečném použití, přičemž vazelína Vaseline® je důvěryhodným produktem ve skříňkách rodinných koupelen už déle než 145 let. Současná vazelína Vaseline® prochází trojitou rafinací a nabízí mnoho možností použití za účelem ochrany či prevence, a to od kosmetického použití až po péči o dítě.

Odpovědi na vaše otázky

Kde se berou petroláty?

V polovině 19. století pracovníci na prvních ropných polích v USA našli želatinovou hmotu, která se vytvářela na vrtných zařízeních, a začali ji používat jako mast na řezné rány a popáleniny. Chemik Robert Chesebrough zjistil, jak tuto hmotu – petrolát – destilovat do lehčí, čisté verze, kterou potom prodával jako vazelínu Vaseline®. Od té doby se vazelína Vaseline® díky své účinnosti jak při jejím samostatném použití, tak jako přísada do kosmetických výrobků a výrobků pro osobní péči stala nesmírně populární.

Je použití výrobků pro osobní péči společnosti Unilever, které obsahují petrolát, bezpečné?

Ano. Petrolát, který používáme, je vysoce čistý a splňuje farmaceutické normy. Je účinný, proběhla na něm rozsáhlá vyhodnocení a jeho použití na pravidelné bázi je bezpečné. Toto stanovisko je podloženo množstvím regulačních a zdravotních orgánů, včetně Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv, tedy úřadu zodpovědného za kontrolu bezpečnosti potravin a léčiv v USA, který uznává petrolát jako volně prodejný prostředek pro ochranu pokožky.

Velitel robert peary, všeobecně uznávaný jako první člověk, který dosáhl severního pólu, si s sebou během své expedice v roce 1909 vzal vazelínu vaseline® na ochranu pokožky, protože díky ní mu nezmrzla.

Zpět nahoru