Přeskočit na obsah

Donory formaldehydu

Konzervační látky používáme k tomu, abychom výrobky pro domácí a osobní péči udrželi v dobrém stavu; bez nich by došlo k jejich znehodnocení bakteriemi, kvasinkami a plísněmi. Konzervační přísady vybíráme pečlivě; musíme zajistit, aby byly bezpečné a účinné pro ty, kdo naše výrobky používají.

A person washing their hair

Ve svých výrobcích nepoužíváme formaldehyd jako konzervační látku ani suroviny zakonzervované prostřednictvím formaldehydu. Co však v některých výrobcích pro domácí a osobní péči používáme, jsou „donory formaldehydu“, například dimethyl-dimethylhydantoin (také označován jako „DMDMH“). Donory formaldehydu uvolňují během doby skladovatelnosti výrobku nízké množství formaldehydu, čímž výrobek chrání proti zkažení, a množství formaldehydu se zároveň udržuje na regulovaných úrovních. Ve výrobcích pro péči o dítě donory formaldehydu nepoužíváme.

Odpovědi na vaše otázky

Co je donor formaldehydu?

Donory formaldehydu jsou široce používané ve výrobcích pro osobní péči jakožto bezpečné a účinné konzervační látky. Uvolňují malé množství formaldehydu během doby skladovatelnosti výrobku. Toto pomalé a omezené uvolňování udržuje výrobky čerstvé a zároveň udržuje množství formaldehydu na velmi nízké úrovni. Typickými donory formaldehydu používanými v našich výrobcích jsou DMDMH, imadazolidinyl urea, diazolinidyl urea, hydroxyl sodný a methylglycin.

Jsou donory formaldehydu bezpečné?

Regulační orgány a vědci po celém světě souhlasí, že donory formaldehydu jsou v množstvích používaných ve výrobcích pro domácí a osobní péči bezpečné. Jak nezávislý Odborný výbor pro kontrolu kosmetických přísad USA, tak Evropský vědecký výbor pro bezpečnost spotřebitele potvrdili, že donory formaldehydu jsou v množství používaném v kosmetických výrobcích bezpečné. U veškerých přísad, které používáme ve výrobcích pro domácí a osobní péči, vždy sledujeme nový vědecký výzkum a vývoj regulačních nařízení. Pokud se objeví nějaké nové informace, hodnotíme je. Pokud tyto informace mění naše předchazející hodnocení rizika, vždy se podle toho zařídíme.

Jsou donory formaldehydu bezpečné pro děti?

Mezinárodní regulační orgány a přední vědci souhlasí, že donory formaldehydu v množstvích používaných ve výrobcích pro domácí a osobní péči jsou, stejně jako u dospělých, bezpečné i pro děti. Neustále sledujeme nový věděcký výzkum a vývoj regulačních nařízení, abychom si zajistili přehled o nejnovějších názorech a znalostech. Ve výrobcích pro péči o dítě donory formaldehydu nepoužíváme, přestože by byly bezpečné.

“Látky uvolňující formaldehyd mohou být nadále bezpečně používány v kosmetických výrobcích v takových množstvích, která byla stanovena na základě vyhodnocení bezpečnosti jednotlivých kosmetických přísad.”

Mezinárodní časopis o toxikologii
Zpět nahoru