Přeskočit na obsah

Mikroplasty

Mikroplasty jsou drobné kousky plastů, které mohou skončit v oceánu a způsobit potenciální škody na životním prostředí. Většina z nich pochází z rozkladu větších plastů v oceánu, některé však mohou pocházet z jejich používání ve spotřebních a průmyslových výrobcích.

Recycling plant in brazil

Pozadí

V současné době neexistuje jednotná definice mikroplastů. V souladu s pokyny příslušných odborných organizací považujeme za mikroplasty pevné, ve vodě nerozpustné a biologicky nerozložitelné plastové částice o průměru do pěti milimetrů. Tyto částice pocházejí z různých zdrojů, přičemž většina z nich vznikla rozpadem větších plastových materiálů ve vodě (např. plastových sáčků, lahví a pneumatik), dále vylučováním syntetických vláken z textilií při praní oděvů a používáním pevných plastových čisticích kuliček nebo jiných mikroplastů v širokém sortimentu spotřebních a průmyslových výrobků.

Ochrana planety

Jsme si vědomi rostoucích obav z možného dopadu mikroplastů na životní prostředí, zejména pokud se dostanou do oceánu. Proto neustále inovujeme a hledáme způsoby, jak vylepšit naše obaly a složení s cílem zajistit ochranu planety a našich křehkých vodních ekosystémů.

Náš pokrok a ambice

Naše cesta začala v roce 2014, kdy jsme jako jedna z prvních společností přestali používat malé plastové čisticí perličky. Díky jejím schopnostem jemně odstraňovat odumřelé kožní buňky z povrchu pokožky se v minulosti používaly v malém počtu našich kosmetických výrobků a výrobků osobní péče. Nyní používáme alternativní exfoliační přísady, jako jsou např. meruňková jádra, kukuřičná moučka, mletá pemza, oxid křemičitý nebo skořápky vlašských ořechů.

Po šesti letech a v rámci našeho závazku bojovat proti změně klimatu a chránit přírodu se nyní zaměřujeme na to, aby naše přípravky byly do roku 2030 biologicky odbouratelné.

V rámci tohoto procesu odstraňujeme další pevné polymery, které se pomalu biologicky rozkládají, a nahrazujeme je přírodními nebo biologicky odbouratelnými alternativami v našich výrobcích pro domácnost, kosmetiku a osobní hygienu. Sem patří následující:

  • Vonné kapsle: jedná se o mikroskopické kapsle, které pomáhají používat méně vonných přísad ve výrobcích a zároveň zajišťují dlouhotrvající svěžest. Kapsle používané v našich deodorantech jsme již nahradili biologicky odbouratelnou alternativou a usilovně pracujeme na tom, abychom ve všech našich výrobcích pro domácnost, kosmetiku a osobní hygienu používali pouze biologicky odbouratelné vonné kapsle.
  • Opacifikátory: pomáhají dodávat výrobkům krémově bílý vzhled a používají se v některých našich výrobcích na čištění pleti, deodorantech a vlasové péči a v některých našich tekutých pracích prostředcích. Ze všech našich výrobků odstraňujeme nerozložitelné opacifikátory a u některých výrobků je nahrazujeme biologicky rozložitelnou alternativou.
Zpět nahoru